Category: Νεα

fasoli

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του εργαστηρίου Φυτών Μεγάλης Καλλιέργειας του τομέα της γεωπονίας της Γ΄ τάξης του ΕΠΑ.Λ Κάτω Νευροκοπίου σας καλούμε την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 11:30 το πρωί στο σχολείο μας, για να σας κεράσουμε φασολάδα και φασόλια φούρνου. Η Γιορτή Φασολιού πραγματοποιείται στο πλαίσιο βιωματικής διδασκαλίας του κεφαλαίου “Ψυχανθή Φυτά” του βιβλίου μας.
Ευχαριστούμε θερμά το Κέντρο Φροντίδας Οικογένειας Κάτω Νευροκοπίου (ΚΕΦΟ) και τις εθελόντριες και εργαζόμενες για τη συνεισφορά τους στη δράση μας, καθώς και τους γονείς - παραγωγούς των μαθητών της Γ’ γεωπονίας κ. Τοπαλίδη και κ. Χοροζόπουλο για την προσφορά των φασολιών. Ευχαριστούμε, τέλος, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για τα αναλώσιμα υλικά της εκδήλωσης.

Δείτε την πρόσκληση