Category: Μαθητεία

Από τη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Δράμας ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με την αριθ. Πρωτ. Φ.2.4/8685/27-09-2018 Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/Θμιας & Δ/Θμιας Εκπαίδευσης Αν. Μακεδονίας – Θράκης καλούνται οι υποψήφιοι για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας- Γ’ Φάση, οι οποίοι πρέπει να πληρούν αθροιστικά τις προϋποθέσεις σύμφωνα με το Ν. 4473/2017 (ΦΕΚ 78Α’/2017), να υποβάλουν αιτήσεις από την Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου έως και την Τρίτη 2 Οκτωβρίου και ώρα 23:59.

Η αίτηση υποβάλλεται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση
e-mathiteia.minedu.gov.gr . Στη συνέχεια οι ενδιαφερόμενοι εκτυπώνουν την αίτηση και καταθέτουν το φάκελο με την εκτυπωμένη και υπογεγραμμένη αίτηση μαζί με τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα-δικαιολογητικά στα αντίστοιχα ΕΠΑ.Λ μέχρι και την Τετάρτη 3 Οκτωβρίου και ώρα 14:00.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα ΕΠΑΛ Δράμας ή στην Διεύθυνση Δ/Θμιας Εκπαίδευσης Δράμας (Υπεύθυνη: Ζωτίδου Μαρία 2521351223) για περισσότερες πληροφορίες.

Δείτε περισσότερες πληροφορίες για τα δικαιολογητικά και την αίτηση στην ιστοσελίδα της Δ.Δ.Ε. Δράμας: